23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 września 2024 r.

– po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców zainteresowanych wczesną Komunią św.,

– po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie rodziców dzieci klas trzecich,

– o godz. 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania (grupa starsza).

– w poniedziałek, wtorek i środę od Mszy św. wieczornej do godz. 21.30,

– w czwartek                                     od godz. 15.00 do 18.00

We wtorek podczas adoracji dyżur modlitwy wstawienniczej, w czwartek wspólna modlitwa różańcowa o godz. 17.30.

3. Poradnia Rodzinna zaprasza mamy z dziećmi na spotkanie „Kawa z Maryją” we wtorek o 10.00.

4. Wspólnota Emaus zaprasza na spotkanie modlitewne w czwartek o godz. 19.00.

5. Kompania Jonatana zaprasza dzieci i młodzież na Mszę św. i spotkania w piątek o godz. 18.00. Spotkanie odbywają się w czterech grupach wiekowych:

– dzieci od 4 do 6 lat oaz dzieci od 7 do 10 lat (od godz. 18.00 w salach na piętrze)

– juniorzy i młodzież (po Mszy św.)

6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy odpust parafialny. O 12.30 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Piotra Wawrzynka.

Po Mszy św. zapraszamy na Piknik parafialny. Będzie scena otwarta, aby móc zaprezentować przed światem własne talenty, nie tylko wokalno-instrumentalnie. Postaramy się zapewnić ciepły posiłek dla każdego. Szykujemy również lody, gofry, dmuchańce, bańki, warsztaty dla dzieci i wiele innych atrakcji.  Można nas wesprzeć ciastem, ciepłym posiłkiem, dostępnością w dzień imprezy i na wiele innych sposobów. Wszystkie atrakcje będą dostępne za symboliczną opłatą.

7. W sobotę od godz. 10.00. planujemy robić porządki wokół kościoła przed odpustem. Bardzo prosimy o pomoc.

8. Zapraszamy na warsztaty pisania ikon dla początkujących. Ikonopisanie jest formą modlitwy i pozwala na pogłębienie duchowości. Warto jest poświęcić ten czas w konkretnej intencji i z myślą o ukochanych osobach. Zajęcia będą odbywać się w salce parafialnej  od 17 września we wtorki od 17.00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń oraz ulotkach na stoliku przy wejściu do Kościoła

9. Pierwsze spotkanie Zespołu Synodalnego odbędzie się 30 września w poniedziałek o godz. 19.00 Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które pracowały w zespole prezydialnym ubiegłym roku.  Ponadto zapraszamy nowe osoby, które chcą dołączyć do prac zespołu synodalnego.

10. Rozpoczynamy w parafii Szkołę Uczniostwa. W czasie jej trwania chcemy nie tylko pogłębić naszą wiarę ale lepiej zrozumieć życie według Ducha i praktykowanie darów duchowych. Spotkania w sobotnie popołudnia raz w miesiącu będą miały formę wykładowo- warsztatową. W planach mamy 9 spotkań współprowadzonych przez zaproszonych gości.

Temat 1 spotkania – Moja tożsamość w Bogu. Świadomość rzeczywistości duchowej już 5 października o godz. 15.00. Więcej informacji i sposób rejestracji na plakatach i na stronie internetowej.

11. Spotkanie Kursy Biblijnego odbędzie się 14 października o godz. 19.00. Usłyszymy wykład ks. Rajmund Pietkiewicza  pt. Pełnia czasu.

12. Spotkanie grupy wsparcia dla opiekunów  odbędzie się 21 września o 15.45.  Temat spotkania: „Porozmawiajmy o potrzebach”.